Fórum - Téma


P306 1.8D 51kW vyčapkaný olej cez mierku


Fórum 306 P306 1.8D 51kW vyčapkaný olej cez mierku

Manuály  |  Inzerce  |  Model Peugeot 306  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

1999 306

3 diskuzí

Palivo diesel. 5-rychlostní Manuální převodovka.2017-01-09 22:32:13

Zdravím ctené osadenstvo.

Nechal som sa zlomiť a k mojmu Oplu Corsa pribudol aj červený lev P306 1.8D ročník 1999. Okrem bežných múch ako vyčvachtaná zadná náprava, dolámané vodiče v gumových priechodkách dverí, zhasínajúceho ventilátora kúrenia a klepajúcej prednej nápravy, sa mi stala zaujímavá (teda pre mňa určite) vec:

Kontroloval som pred nedávnou tuhou zimou (-22°C) náplne a zrejme som zle zatlačil mierku oleja (aj keď takúto amatérsku chybu si stále nepripúšťam). Po oných mrazoch som auto naštartoval a zakiaľ som obliekal decká, nechal ho asi 15 min. naštartované zohrievať na dvore. No keď som k nemu prišiel, pod autom bola mláka oleja. Po vysledovaní som zistil, že mierka oleja bola vyskočená a cez tú trubičku mi vyšpliechalo skoro celý obsah olejovej náplne (dolial som 4.0l).

Dovolím sa spýtať skúsenejších: je to normálne? Naozaj som ju zle zasunul?

Ona tá mierka má zhora ulomené to očko za ktoré sa chytá, tak som olej dolial a mierku drátom prichytil k hrdlu trubky, budem sledovať čo sa bude diať.

Len by som privítal tipy, čo ešte skontrolovať, pretože osobne sa mi nezdá košer, že vypľulo všetok olej cez takú trubičku.

Ďakujem za odpovede.

2017-01-10 07:32:43

Problém je spôsobený upchatou hadicou odvetrávania kľukovej skrine. Kondenzuje v nej vzdušná vlhkosť, často vytvára emulziu a občas zamrzá. Stačí tú hadicu vyčistiť. Keď je upchatá tak plyny ktoré prejdú okolo piestov do kľukovej skrine nemajú ako unikať preč, vytvoria tlak, ten vyhodí mierku a cez jej rúrku vytlačí olej.

... vždy lepšie ako by malo pretlačiť guferá.

Skontroluj priechodnosť tých vyznačených častí.

2017-01-11 12:27:38

Presne toto sa stalo aj mne...Zamrzla spominana trubka , sice som ju nevycistil len som ju trocha pomackal a ked to rozmrzlo ked povolili mrazy tak problem ustal...dusoval som sa ze to v lete vycistim ale nedostal som sa k tomu....


Odpovědět